Yapay zeka destekli 3 boyutlu yazıcı: İşte AnkerMake M5 özellikleri

Powerbank ve akıllı ev ürünleri denilince ilk akla gelen firmalardan biri olan Anker, 3 boyutlu yazıcı pazarına gireceğini duyurdu. Şirketin AnkerMake M5 adını verdiği 3 boyutlu yazıcı, yapay zeka destekli yazılım ve dahili kamera gibi özelliklere sahip olacak.

Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan model, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Standart 3 boyutlu yazıcılardan daha hızlı baskı alınabileceğini iddia eden Anker, 250 mm/s yazma imkanı sunacaklarının altını çiziyor. 3 boyutlu yazıcıların ortalama 70 ile 80 mm/s maksimum yazma hızı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

235 mm x 235 mm x 250 mm baskı alanına sahip olan AnkerMake M5, yeni başlayanlar için beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kutu içeriğinde, baskı sonrasında ürünün tabladan ayrılmasını kolaylaştıran PEI kaplı esnek çelik levha mevcut.

Yapay zeka destekli olduğu belirtilen 3 boyutlu yazıcı, kullanıcıların timelaps videolarını sosyal medyada kolay bir şekilde paylaşmasına imkan tanıyor. 1080p dahili kamera ile kullanıcılara sunulacak cihaz, TikTok gibi platformlarda ilgi odağı olmanızı sağlayabilir.

Kullanıcılar, dahili kamera sayesinde baskı esnasında cihazlarını uzaktan izleyebilecek. Şirket ayrıca, yapay zeka destekli yazılımın baskıları telefonunuza yüklü bir uygulama aracılığıyla kullanıcılara bildireceğini belirtiyor.

AnkerMake M5 için geliştirilen yazılımın dikkat çeken bir diğer özelliği yazıcı eşleştirme. Şirket, geliştirilen mobil uygulamanın birden fazla yazıcıyı biri birine bağlamayı mümkün kıldığının altını çiziyor. Ayrıca Google Asistan ve Amazon Alexa gibi sesli asistanlar ile kontrol imkanı da sunuluyor.

AnkerMake M5 modelinde, orta segment 3 boyutlu yazıcılarda standart haline gelen filament algılama sensörü de mevcut. Creality CR6-SE gibi modellerde yer alan otomatik tabla ayarı özelliği, Anker tarafından geliştirilen cihazda da kullanılacak.

AnkerMake M5, 6 Nisan’dan itibaren Kickstarter’da kampanya sürecine başlayacak. İlk ön sipariş fiyatı 429 dolar, nihai perakende fiyatı ise 759 dolar olacak.

Schreibe einen Kommentar