Türkiye’nin en büyük robotu: 3D yazıcı ile bastık

Türkiye’nin en büyük robotu ile karşınızdayız. Zaxe ile ShiftDelete.Net ailesi olarak heyecan verici bir proje yaptık. Bir buçuk aylık planlamanın ardından, hedefimizi gerçekleştirdik ve 3D yazıcı ile devasa bir robot bastık.

Zaxe’nin Z1 Plus‘ıyla Formula 1 kupası da basıldı. Biz ise hedefimizi daha yukarıya koyduk. 15 adet yazıcı ile haftalarca süren çalışmanın ardından ortaya çıkan devasa robotu videomuzda görebilirsiniz. Sürecin detaylarına ise videoda ayrıca değindik.

Türkiye’nin en büyük robotu çalışmamızda 80 kg civarında ham madde kullandık. 15 adet Zaxe Z1 Plus yazıcısından çıkan robot, parça parça basıldı. Her parça için 48 saat ile 72 saat arasında değişen süre boyunca makineler çalıştı.

Diğer yandan Zaxe’ye yakından bakalım. Hem son kullanıcı hem de endüstriyel kullanıcı için ürün geliştiren Zaxe, 4.000 ile 40.000 Türk Lirası arasında ürün gamına sahip.

Hem F1 kupası hem de robot için kullandığımız Zaxe Z1 Plus ise; çift motor sürücüsü sayesinde büyük hacimli ürünlerde oldukça iyi iş çıkarıyor. Cihaz, ısı kontrollü baskı hacmi sayesinde ABS ve ASA gibi malzemelerde de yüksek kalite imkanı sağlıyor.

Birçok ev tipi 3 boyutlu yazıcıda bulunmayan kablosuz dosya transferi sayesinde istediğiniz parçayı hızlı ve zahmetsiz bir şekilde üretmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca hepa filtre sayesinde üretim esnasında ortaya çıkan zehirli gazları temizleyen cihaz, elektrik kesintilerinde sistemi otomatik olarak bekleme konumuna getiriyor.

Schreibe einen Kommentar