Fernando Alonso elektrikli bisiklet satacak!

F1 pilotlarını birçok kez sponsor ürünlerini desteklerken görmüştük ancak Fernando Alonso, kendi markası olan Kimoa ile bisiklet sektörüne adım atıyor. İki kez Formula 1 Dünya Şampiyonu Fernando Alonso tarafından ortaya konan sürdürülebilir yaşam tarzı markası Kimoa, 2022 Formula 1 Miami GP‘nde elektrikli bisiklet modelini tanıtacak.

Kimoa E-Bike, Arevo tarafından inşa edilen özel 3 boyutlu yazıcı imzalı karbon fiber çerçevesi sayesinde her kullanıcı için özel olarak üretilecek. Arevo, 2022 yılında da kendi 3 boyutlu yazıcı merkezli e-bisiklet şirketi Superstrata‘yı da tanıttı.

Kimoa, Arevo’nun bisiklet serisinin müşterilere, 500 bine kadar farklı kombinasyon sunacağını belirtiyor. Kullanıcılar bu sayede bisikletlerini boy, bacak uzunluğu, kol uzunluğu ve sürüş pozisyonu tercihine göre özel olarak ısmarlayabilecekler.

Daha fazla kişiselleştirme isteyenler, bisikletlerini yol, toprak, kısa ve uzun mesafe tercihlerine özel olarak sipariş edebilecekler. Bunun yanı sıra metal veya karbon fiber jantlar da yine seçenekler arasında. Yeni nesil bisiklette sunulan renk seçenekleri ise siyah, beyaz, sarı ve turkuaz renklerinden oluşuyor.

3 boyutlu yazıcı ile üretilecek olan bisiklet, pürüzsüz tasarımıyla da bunun avantajını kullanıyor. Ayrıca hafif yapısıyla da dikkat çeken elektrikli bisiklet bu sayede yaklaşık 88 kilometrelik menzil sunuyor. Bisikletin bataryalarını tamamen şarj etmenin ise 2 saat sürdüğü belirtiliyor.

İki kez Dünya Şampiyonu pilot Fernando Alonso‘nun bisikleti kimoa.com‘da 3.999 dolardan kendisine alıcı buluyor. Peki siz elektrikli bisikletler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Schreibe einen Kommentar