Engelli bireyler için 3D yazıcılarla adaptif ürünler hazırlıyorlar

Ergoterapist İsmail İşler ve Emre Akıncı PhD tarafından 2018 yılında kurulan 3D Donate platformu engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için gönüllü olarak hizmet veriyor.

Üç yıldır Türkiye’de ve dünyada çocuk, ergen ve yaşlı bireylerin dezavantajlarını ortadan kaldırarak bireylerin günlük yaşam aktivitelerine katılımlarını arttırmaya hizmet eden kar amacı gütmeyen platform, artık daha fazla insana ulaşmaya hazır olduğunu açıkladı.

Engelli bireylerin günlük hayatta işlerini kolaylaştırmak için bir araya gelen 3D Donate kuruluşu geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor. İnternet sitesinde listelediği tüm ürünleri kendileri 3D yazıcılar ile basan ekip başlıca şu kategorilere yoğunlaşıyor:

– Mutfak yardımcı ürünler

– Günlük araç ve gereçler

– Kişisel bakım yardımcı ürünler

– Eğitim araç ve gereçleri

– Teknoloji kullanım gereçleri

Engelli bireyler için tamamen ücretsiz olarak çalışan 3D Donate, web sitesi üzerinden listelediği ürünleri hızlı ve pratik bir yöntemle karşı tarafa ulaştırıyor. Ürünler sayfasında yer alan adaptif eşyalardan herhangi birinin fare ile üzerine geldiğiniz zaman görselin üzerinde “Buna İhtiyacım Var” mesajı çıkıyor. Buraya tıklayarak ürünü sepete ekleyebilir, ardından “İhtiyaçlarım” sayfasına giderek isteklerinizi onaylayıp adres bilgilerinizi girebilirsiniz.

3D Donate ekibi kendilerine bu çalışmada destek olmak isteyen gönüllüler için dört farklı seçenek sunuyor. Bunlar şöyle:

– Çevrenizde ihtiyaç sahibi olan bireylere bu oluşum hakkında bilgi verebilirsiniz.

– Bu projenin bulunduğunuz bölgede yerel destekçisi olabilirsiniz.

– 3D yazıcı sahibiyseniz bulunduğunuz şehirdeki talepler için baskı yaparak destek olabilirsiniz.

Tasarım, baskı, kargo hizmeti, filament ya da 3D yazıcı konusunda destek olabilirsiniz.

3D Donate projesi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak, destek talep etmek ya da destek vermek için şu bağlantıya tıklayarak kuruluşun internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Schreibe einen Kommentar