3D yazıcıda ofis için neler bastık?

3 boyutlu yazıcı teknolojisinin gelişmesiyle birlikte üretim maliyetleri büyük oranda düştü. Bireysel kullanıcıların da erişebildiği 3 boyutlu yazıcılar, otomotiv ve inşaat gibi birçok sektörde kullanılıyor. Özellikleri ile dikkat çeken Zaxe Z1 Plus modelini kutusundan çıkardık.

Prototip üretiminde büyük rol oynayan 3 boyutlu yazıcılar, birçok şirketin üretim maliyetini düşürerek verimliliği artırıyor. Son kullanıcı tarafında ise üretkenliği artıran ve birçok kişiye gelir kaynağı olan 3 boyutlu yazıcılar, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi.

Endüstriyel 3 boyutlu yazıcılar ile seramik ve metal gibi elementlerle ürün ortaya çıkarılabiliyor. Geçen yıl düzenlenen F1 kupası da 3 boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe tarafından geliştirilen Z1 Plus modeliyle üretildi.

Hem son kullanıcı hem de endüstriyel kullanıcı için ürün geliştiren Zaxe, 4.000 ile 40.000 Türk Lirası arasında ürün gamına sahip. Zaxe Z1 Plus modelinde çift motor sürücü kullanan şirket, büyük hacimli ürünlerde kalite konusunda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Cihaz, geliştirilen ısı kontrollü baskı hacmi sayesinde ABS ve ASA gibi malzemelerde de yüksek kalite imkanı sunuyor.

Birçok ev tipi 3 boyutlu yazıcıda bulunmayan kablosuz dosya transferi sayesinde istediğiniz parçayı hızlı ve zahmetsiz bir şekilde üretmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca hepa filtre sayesinde üretim esnasında ortaya çıkan zehirli gazları temizleyen cihaz, elektrik kesintilerinde sistemi otomatik olarak bekleme konumuna getiriyor.

Schreibe einen Kommentar