3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar

 3D yazıcılar, kendi başına bir sektör haline geldi. Bu cihazların temeli ise modellemeden ve makinelerden oluşuyor. Modelleme kısmı başlı başına bir yetenek. Kullanılan programlar ve hazır tasarım ağları ise çok farklı bir noktaya geldi. Ancak piyasada çok fazla 3D yazıcı seçeneği var. Bu nedenle sizler için 3.000 TL altı en iyi 3D yazıcılar listesi ile karşınızdayız.

İlk yazıcımız bir üçgen formunda. Üçgen tasarım kullanılmış ve bu makinenin titreşiminin azalmasını sağlamış. Düz üçgen bir platformu bulunuyor. Baskı tablası bu üçgen içerisindeki silinde yerleştirilmiş ve hareketsiz.

2.4 inç LCD ekrana sahip cihazda PLA, ABS, HIPS, PVA, NYLON filamentleri kullanmak mümkün. Teknik kısımda çok önemli bir özellik Panthercarver T1-S 3D ile geliyor. Bu arada elektrik kesintisi olsa bile, cihaz baskıya kaldığı yerden devam edebiliyor.

Küçük kare formuyla kullanışlı 3D yazıcılardan olan ModeliET4 Pro, 220x220x250 mm boyutunda baskı alabiliyor. Tabanın üzerine yerleştirilen baskı alanı sabit konumda.

2.8 inç LCD dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilen cihazda kullanılan filamentler 1.75 mm çapında ABS, PLA, HIPS ve benzerleri. Ürün sessiz oldukça sessiz ve elektrik kesintisinde bile baskı almaya devam edebiliyor.

Tamamen kapalı tasarımı ve ısıtılmamış baskı yatağıyla da Vinci Jr. 1.0 w, her yaştan çocuklar ve aynı zamanda ilk kez 3D yazıcı kullanıcıları için güzel bir seçenek.

2. Nesil Otomatik Kalibrasyon sistemi, baskı yatağı ve ekstruderin baskı kalitesini iyileştiriyor. Ayrıca WiFi bağlantısı ile baskı işlerini uzaktan görebiliyorsunuz.

Da Vinci Jr. 1.0 w, kurulumu kolay filament makaralarında toksik olmayan, biyo-kompostlaştırılabilir PLA kullanıyor, böylece baskılarda hiçbir şey boşa harcanmıyor.

FDM tipi 3D yazıcı piyasasına etkili giriş yaparak, dünya genelinde en çok tercih edilen yazıcılar arasına girmeyi başardı. Fakat yazıcının geliştirilmiş versiyonu olan Creality Ender 3 V2, kullanıcılara daha sessiz bir deneyim sunuyor.

Ayrıca kullanım kolaylığı sağlayan ve kullanıcıyı en kolay şekilde baskı almaya yönlendiren entegre kumandası baskı almayı daha keyifli hale getiriyor. Bu arada V biçimli kasnaklar ile cihaz daha stabil, az sesli ve aşınmaya karşı dayanıklı hale gelmiş bir iskelet yapısı ile bizleri bekliyor.

Anycubic I3 Mega S, profesyonel ve günlük yaşamda ihtiyaçları karşılayacak özelliklere sahip. Kullanımı kolay, güvenilir ve yüksek kaliteli bir 3D yazıcı. I3 mega’nın geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak I3 meganın baskı kalitesi ve rigid yapısı bu yazıcıda da devam etmiş.

I3 mega da bulunan özelliklere ek olarak iyileştirmeler yapılan yazıcıda bu özelliklerden en belirgin olanları Titan extruder ve filament askısı. Ayrıca bu yazıcı TPU (esnek) filament basabilme yeteneğine sahip. Olası bir güç kesintisinde, Anycubic I3 Mega S en son yapmakta olduğunuz baskıyı hafızasına kaydediyor ve gerekli gücü sağladığınızda baskıya kaldığı yerden devam edebiliyor.

MCREALITY 3D Ender 3 ProK-10 ekstruder, tıkanma, düzensiz akış gibi sorunları en az seviye indiriyor. Ayrıca en büyük özelliği olan elektrik kesilmesi durumunda yazıcının baskının tamamlanması için konum kaydetme özelliği mevcut. Yüksek kaliteli çelik rulmanlar ile sürtünme sesi minimumda. Hareket kabiliyeti de artıyor.

220 mm x 220 mm x 250 mm boyutlarına sahip baskı tablası ile esnek mıknatıslı tabla ve kırım yaşamadan baskılarınızı kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Tabla sıcağı 5 dakikadan kısa bir sürede 110 derece sıcaklığa rahatlıkla ulaşabiliyor. Öte yandan montaj için kullanılan yüksek hassasiyetli CNC profiller hassas konumlandırmayı ve daha stabil bir çalışma ortamını kullanıcıya sağlıyor.

Ekstra modül kullanılarak WiFi bağlantısı özelliği sunan Two Trees Bluer, 32 bit kart, dokunmatik ekran, filament sensörü ve çift turbo fana sahip.

3D yazıcı 235 mm x 235 mm x 280 mm boyutlarına sahip baskı tablasına sahip.  X ve Y eksenleri TCM2208 motor sürücüsü ile yükseltilmiş. Ayrıca yazıcı ABS, PLA, PETG filamentlerini kolayca basabiliyor.

Creality firmasının çocuklar için ideal yazıcısı Creality CR-100, gövde tasarımı çocukların ilgisini çekecek. Bu sayede çocukların güvenli bir şekilde 3D yazıcı kullanmayı öğrenmesini, bu alandaki heveslerini artıracak.

Creality CR-100 yazıcıları, turuncu, kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere toplamda 4 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu renk seçeneklerinin nedeni ise çocukların ilgisini oyuncak görünümü ile çekmek.

3 boyutlu yazıcılarda tabla kalibrasyonu bazen zahmetli bir işlem olabiliyor. Hatta dikkatli olunmazsa tabla kalibrasyonu sırasında nozzle sıcak iken işlem yapılmaya çalışılırsa oldukça tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Fakat bunun önüne geçmek için yazıcı, otomatik tabla kalibrasyonu özelliğine sahip.

Siz de yorumlarınızda 3D yazıcılarla ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Schreibe einen Kommentar